Keşfet

Çıralı Kavşağından denize doğru inerken, ormanın içinden geçtiğiniz ince kıvrımlı yolun sağında kocaman bir kaplumbağa sizi selamlar. Orada durun. Aylaklığa ve doğanın içindeki yaşama hoşgeldiniz.

Aylak Yaşam Kamp’tan içeri girdiğinizde sizi mis gibi bir yasemin kokusu karşılar. Yasemin ağacının hemen yanında kampa özgü karavanlar bulunmaktadır. Karavanlar at arabalarının üzerine inşa edilmiş, küçük ahşap yapılardır. Karavanlarda konaklamak demek sabahları güneşe en geç selam vermek ama kapıyı araladığınızda palmiye ağaçlarına günaydın demektir.

Gün içinde dinlenmek için rahat minderlerin serili olduğu köşkler de gül ağaçları ve karavanlarla beraber ön bahçede yer almaktadır.

Ön bahçeyi ana bahçeden ayıran kocaman bir asma ağacı bulunmaktadır. Bu asmanın içinde baharda mis gibi kokan hanımelleri gizlenmiştir. İşte bu hanımelleri kokusunun içinde asmayla kaplanmış bir kapının altından geçerek Aylak Yaşam Kamp’ın gündelik yaşamının en devingen, en hareketli, en üretken alanına girersiniz. Hemen sağ tarafınızda “Gülesin Mutfağı” sizi tüm sıcaklığı ile selamlar. Çok sıcakladıysanız kendi el yapımı doğal ve serin içecekleri ile serinletir, çok acıktıysanız aşkla yaptıkları yemeklerle doyurur sizi Gül ve Esin. Mutfağın hemen karşısındaki küçük bahçede organik üretimin en basit halini deneyimlemeye çalışmaktayız. Bu alan tüm katkılarınıza açıktır. Yemekhane kısmı da hemen bahçenin yanında yer aldığı için bu katkı bahçeden tazecik domatesleri biberleri kopartıp kopartıp yemek şeklinde midenize de olabilir. Bundan sonraki kısım artık sizin evinizdir. Bizimde hem çalışıp hem yaşadığımız ve kampta dinlendiğimiz yerler bu kısımda yer almaktadır. Sizler için hazırladığımız konaklamalar kendi tasarımımız olan çadırlar ve oda çadırlar portakal ağaçlarının arasına serpiştirilmiş şekilde bulunmaktadır. Şiirler ve renkler konaklamalarımızda vücut bulur. Her şeyden biraz kalır, Pembe mi desem deli mi desem, İki tek, Şarkısı beyaz, Ağaç candır, Mavi en sıcak renktir, Mor külhani, Kuş koysunlar yoluna… Sizleri ağırlamaktan çok memnun olurlar.

Kamp alanı içerisinde ikisi açık olmak üzere toplam dört adet duş ve tuvalet bulunmaktadır. Tuvaletlerin olduğu kısmı da geçtiğinizde nar ağaçlarının hemen yanında teraslı köşk adını verdiğimiz konaklamalar bulunmaktadır. Etrafının tül ve keten perdelerle kaplı olduğu köşkler daha çok doğayla içiçe bir konaklamayı deneyimlemek isteyenler için daha uygundur. Sabah içeriye giren tavukların yada Vi’nin yatağınızın ucuna kıvrılarak sizi uyandırdığı bir yerdir bu köşkler.

Köşklerin arkasında minik köprüden geçtiğinizde tavukların evlerini görürsünüz. Onlara yem ve su verebilirsiniz. Kümesin arkasında asırlık çınar ve defne ağacının altında ormanın serinliğinde dinlenebilirsiniz. Ormanı seviyoruz, ayıyı öpüyoruz ve sigara izmaritlerini yere atmıyoruz bu alanda.

Aylak Yaşam Kamp gelen konukların misafir , bizlerin de ağırlayan olmaktan öteye geçerek aylaklığa bir an olsa da değebildiğimiz bir durumu beraberce yaratmaya çabaladığımız bir yaşam alanı herkes için. Sizin de içinizde bir aylak olduğunu düşünüyorsanız kapılarımız açık.  Ayrılmadan önce taşlara adınızı yazmayı unutmayın.